Zdrowe związki i zdrowy seks

Współżycie w dojrzałym wieku
Przeciętna kobieta wstąpi w menopauzę około 50-tych urodzin, a symptomy nie ograniczają się do uderzeń gorąca i nocnych potów. Mniej znany kłopot suchości pochwy ma prawo wpływać na kobiety w wieku okołoporodowym oraz pomenopauzalnym w sypialni i poza nią, a dużo osób nie pragnie o tym rozmawiać z najbliższymi towarzyszami, a nawet lekarzem.

seks kobiety

Jak menopauza wpływa na stosunek płciowy?
Razem z utratą wilgotności kobiety mogą również doświadczyć:

•    przerzedzenia ścian pochwy.
•    zmiany giętkości tkanki waginy.

Damy te mogą potrzebować znacznie więcej czasu na podniecenie, a seks może stać się boleściwy. Wolno to polepszyć za pomocą różnego typu środków nawilżających, wobec tego zachęca się do ich wykorzystywania w czasie każdego spotkania seksualnego. Najporządniej omów te opcje ze swoim doktorem, żeby odszukać bardzo dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Potrzeba gorącego seksu w wieku dojrzałym – co z nią?
Apetyt zmysłowy może się pojawiać i znikać – nie ma kanonu dla tego, jaki poziom pożądania jest typowy. Nie jest to tak proste do oszacowania, jak częstotliwość seksu bądź też orgazmu. Niskie pożądanie jest niezwykle częste u dam – nawet 40 procent może mieć z tym do czynienia oraz to dowolnym momencie własnego życia. Zagadnienia te są w stanie się różnić w zależności od wieku i nie ograniczają się do menopauzy. W rzeczywistości co poniektóre kobiety mogą odczuwać podniesione pożądanie w okresie menopauzy, bo czują się wyzwolone z menstruacji i zmartwień związanych z zajściem w ciążę. Nie ma na to reguły, istotne jest, by zrozumieć siebie oraz własne potrzeby jak najlepiej.