Newsy tylko dla Ciebie

Dobry blog z interesującymi newsami.

zdrowie

Cieszmy się seksem

Stosunek w dojrzałym wieku
Przeciętna dama wstąpi w menopauzę blisko 50-tych urodzin, a objawy nie ograniczają się do uderzeń gorąca oraz nocnych potów. Mniej znany problem suchości pochwy może wpływać na damy w wieku okołoporodowym oraz pomenopauzalnym w sypialni i poza nią, a wiele osób nie pragnie o tym rozmawiać z najbliższymi towarzyszami, a nawet lekarzem.

seks kobiety

W jaki sposób menopauza wpływa na akt miłosny?
Wspólnie z utratą wilgotności kobiety mogą również doświadczyć:

•    przerzedzenia ścian pochwy.
•    zmiany giętkości tkanki waginy.

Kobiety te mogą potrzebować znacznie więcej czasu na podniecenie, a stosunek może stać się boleściwy. Można to polepszyć za pomocą przeróżnego rodzaju środków nawilżających, dlatego zachęca się do ich stosowania podczas każdego spotkania seksualnego. Najprawidłowiej omów te opcje ze swoim doktorem, by odnaleźć optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

Potrzeba seksu w wieku dorosłym – co z nią?
Apetyt erotyczny może się pojawiać i znikać – nie ma wzorca dla tego, jaki poziom pożądania jest normalny. Nie jest to tak łatwe do oszacowania, jak częstotliwość seksu bądź orgazmu. Niskie pożądanie jest bardzo częste u pań – nawet 40 procent może posiadać z tym do czynienia i to dowolnym momencie własnego życia. Kwestie te mogą się różnić w zależności od wieku i nie ograniczają się do menopauzy. W rzeczywistości co poniektóre damy mogą odczuwać podniesione pożądanie w okresie menopauzy, bo czują się wyzwolone z menstruacji oraz zmartwień powiązanych z zajściem w ciążę. Nie ma na to reguły, istotne jest, żeby zrozumieć siebie oraz własne potrzeby jak najlepiej.