Italian Cuisine Krakow

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują mniej znane dania takie jak canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć również nie tak popularne potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz dania z różnych części kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Posiłek na włoską modę bez wyjątku musi obejmować również wino. Lampka alkoholu to dla Włocha typowa praktyka. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie bolgheri, kalabryjskie lamezia oraz nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodny zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film