Innowacje w Krakowie są niezbędne

Jednym z największych wyzwań w lwiej części polskich miast jest komunikacja. Nasze województwa nie są dostosowane do tak dużego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości pojazdów na polskich ulicach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych miast, inwestycje drogowe w Krakowie silnie się wybijają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną linię autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski działania
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Ale widać jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.