hydrolat na porost włosów

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo używane, ponieważ mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz dobrze ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezmiernie delikatne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować według ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jednak oraz o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.