Fajna restauracja włoska w Krakowie

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu wariantów, jakie oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się głównie z pizzą i makaronem i czasem z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie potrawy

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. zobaczcie jaka fajna restauracja Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, tortellini, ravioli oraz liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film